• Nemoj propustiti priliku!

JOHN McCORMICK, Zašto je Europa važna

Cijena
1 €

+ zaštita kupca 1,96 €

+ dostava od 1,90 €

Besplatna BOX NOW dostava do 31.12.

U Njuškalo aplikaciji

Više u Uvjetima promotivne akcije

Kupuj uz PayProtect od provjerenih prodavača uz garanciju povrata novca i sigurnu dostavu. Saznaj više

Šifra oglasa: 36306273

Osnovne informacije

Lokacija
Istarska, Pazin - Okolica, Zabrežani
Stanje
rabljeno

Opis oglasa

Podnaslov: Argumenti za Europsku uniju
Nakladnik: MATE d.o.o.
Uvez: meki
Godina izdanja: 2015
Broj stranica: 198
Format: 21 x 15 cm

Kritičari rado opisuju Europsku uniju kao nedemokratsku i nepopularnu, ali njihovi argumenti su prečesto osnovani na mitovima i nesporazumima. To nam svima čini protuuslugu, te je u ovom periodu nesigurnosti o budućnosti Europe još važnije da svi imamo jasnu sliku o najvažnijim problemima koji su u pitanju.

Ova snažna knjiga razotkriva zablude vezane uz Europsku uniju, te zagovara na uvjerljiv i pregledan način europsku integraciju. Pokazuje kako je Europska unija poboljšala život Europljana na bezbroj načina, te kako je dala Europi snažnu prisutnost na međunarodnoj pozornici. Ova knjiga će sa sigurnošću prosvijetliti, no i potaknuti debatu, te je namijenjena svakome tko želi bolje razumjeti Europu, te shvatiti zašto je ona važna.

„McCormickovo jasno i konkretno izlaganje o važnosti EU-a za sve njegove države članice i građane informirat će i prosvijetliti kako euroentuzijaste tako i euroskeptike – nije moglo biti bolje vrijeme za novu debatu o ulozi Britanije u Uniji, koja se mijenja."
– John Palmer, bivši europski urednik časopisa Guardian te osnivač i politički direktor Centra za europske politike

„Obavezno štivo za građane, stručnjake, studente i kreatore politika, koje je napisao jedan od najcjenjenijih autoriteta za europska pitanja"
– Alexander Stubb, Ministar europskih poslova i vanjske trgovine, Finska

„Glasovi skepticizma bili su sveprisutni pratitelj pri izgradnji Europe ’ujedinjene u različitosti‘ i, kako nas John McCormick podsjeća, tijekom godina bilo je mnogo predviđanja o njezinoj krizi ili smrti. Zbog svoga širokog poznavanja povijesti i iskustva, kao povremeni politički analitičar, itekako je svjestan i prednosti i nedostataka ovog procesa te neizbježnosti perioda stagnacije i krize, ali i perioda dinamičnosti. Međutim, u pravom izazovu pokazuje skepticima i kritičarima da je priča o Europskoj uniji prije svega priča o napretku u zajedničkom razumijevanju među narodima. Pokazuje koje su prednosti suradnje i udruživanja suverenosti među narodima te rasta solidarnosti i kohezije u praksi, koji bi mogao poslužiti kao model za one koji traže oblik organizacije mirovne prirode utemeljen na suradnji na globalnoj razini.”
– Jacques Delors, bivši predsjednik Europske komisije

Šaljem Poštom ili Tiskom (prema njihovim cjenicima)!
Na upit može više fotografija i informacija o stanju! (bez obaveze kupovine)
Ne šaljem pouzećem.

Karta

Silentio93

Vidi ocjene Svi oglasi ovog oglašivača
Korisnik je verificirao broj telefona u državi: Hrvatska
Korisnik nije trgovac te na njega nisu primjenjive EU odredbe o zaštiti potrošača
  • Adresa:  Istarska, Hrvatska
Oglas objavljen
11.12.2025. u 16:14
Do isteka još
Oglas prikazan
343 puta

Silentio93

Vidi ocjene Svi oglasi ovog oglašivača
Korisnik je verificirao broj telefona u državi: Hrvatska
Korisnik nije trgovac te na njega nisu primjenjive EU odredbe o zaštiti potrošača
  • Adresa:  Istarska, Hrvatska