• Nemoj propustiti priliku!

Bakine PJESME - Viktorija BAŠIĆ

Cijena
5 €

+ zaštita kupca 1,96 €

+ dostava od 1,90 €

Sigurna kupovina uz PayProtect

Dostava diljem Hrvatske

Kupuj uz PayProtect od provjerenih prodavača uz garanciju povrata novca i sigurnu dostavu. Saznaj više

Šifra oglasa: 39951869

Osnovne informacije

Lokacija
Osječko-baranjska, Belišće, Belišće
Jezik
Hrvatski
Stanje
rabljeno

Opis oglasa

- Vlastita naklada
=
- Zagreb , 2008.
=
- Za nakladnika : Gordan BAŠIĆ
=
- Naklada : 200 primjeraka
=====
- 175 str.
- Meki uvez
- Format : 12 × 21 cm
=====
- Unutrašnjost knjige u vrlo urednom stanju , bez obilježavanja.
Tragovi minimalnog korištenja vidljivi na koricama.
==========
Viktorija Bašić rođ. Pavlinić, rođena je 20. svibnja 1923. u Zagrebu u Krčelićevoj 10, nekih sto pedeset metara od umirovljeničkog doma Sv. Josip, gdje je preminula na Uskrs 2008.
1925. godine izgrađena je kuća u Ulici M. Šimića 30, kod crkve u Kustošiji. 1927. je uz kuću izgrađena i kuglana koja je bila prva lokacija kuglaškog kluba Grmošćica čiji je vlasnik i osnivač bio Viktorijin otac Viktor Pavlinić. Viktorija (Vika, Vikica) je završila 1935. godine 1. Žensku gimnaziju u Zagrebu na Katarinskom trgu. 05.11.1944. godine udala se za Vladimira Bašića, diplomiranog inžinjera, sa kojim se iste godine seli u Dalmatinsku 6 u Zagrebu. U veljači 1946. rodila je sina Gordana.
1951. godine, sa samo 28 godina, odlazi u invalidsku penziju radi bolesti oči. 1964. kupuje sa suprugom Vladimirom stan na Črnomercu na adresi Vojnički Put 1. Ulica je kasnije promjenila ime u Ulicu Nikole Demonje te u Ulicu Gjure Szaba. Viktorija je uvijek bila jako vezana sa svoj rodni kvart i za grad Zagreb, što se vidi i u njezinim pjesmama.
Viktorija je postala baka Korani 1974. godine i Morani 1980. godine.
17.01.1997. supružnici Bašić dolaze u dom Sv. Josip na Dunjevcu gdje prebivaju zajedno do smrti Vladimira koja je nastupila 23.08.2000. godine.
Godine 2002. počela je u domu pisati pjesme koje su izdane u nekoliko različitih zbirka pjesama. Umirovljenički dom Sv. Josip je izdao zbirke pjesama „Nemamo svoja vrata“ i „Na kraju puta“koje su napisali njihovi umirovljenici uključujući Viktoriju Bašić.
Posljednju je pjesmu napisala 2007., krajem koje godine je bila dijagnosticirana sa rakom dojke od kojeg je preminula 23.03.2008. godine.
„Bakine pjesme“ je kompletna zbirka njezinih pjesama koju je dao u tisak njezin sin Gordan uz pomoć drugih njoj vrlo dragih prijatelja. Knjiga je izašla u ožujku 2008., vrlo kratko prije njene smrti.

Karta

DUBLER69

Svi oglasi ovog oglašivača
Korisnik je verificirao broj telefona u državi: Hrvatska
Korisnik nije trgovac te na njega nisu primjenjive EU odredbe o zaštiti potrošača
  • Adresa:  31551 Belišće, Osječko-baranjska, Hrvatska
Oglas objavljen
23.12.2025. u 14:30
Do isteka još
Oglas prikazan
356 puta

DUBLER69

Svi oglasi ovog oglašivača
Korisnik je verificirao broj telefona u državi: Hrvatska
Korisnik nije trgovac te na njega nisu primjenjive EU odredbe o zaštiti potrošača
  • Adresa:  31551 Belišće, Osječko-baranjska, Hrvatska