Ovaj oglas je prodan.

Pronjuškaj slične oglase.

Garrett GT1749VB ARL 150ks

Cijena
90,25 €
Šifra oglasa: 23387224

Osnovne informacije

Lokacija
Sisačko-moslavačka
Stanje
rabljeno

Opis oglasa

Prodajem rabljen turbo iz Golfa 4 1,9 TDI sa motorom kodne oznake ARL (110kW/150ks) - Garrett GT1749VB.
Nemojte ga pomiješati sa GT1749VA koji ide uz PD motore snage 96kW/130ks. Ovaj je bolji, jači, izdržljiviji itd. :)
Možete ga koristiti da unaprijedite snagu svog motora od 100 ili 130 ks.
Stanje turba je solidno, ali nije bez mane. Nedostaje mu vakum ventil (aktuator), uzdužnog lufta nema, poprečni luft je minimalan - moj mehaničar kaže da je to normalno, VNT poluga se pokreće potpuno lagano, a lopatice na kompresorskoj strani pokazuju zašto ne valja K&N filter - imaju tragove po sebi, ali mehaničar opet kaže da je to okej.
Ja sam ga kupio radi ideje da ga ugradim u svoj PD100 motor, ali sam na kraju kupio još jedan, veći turbo od ovoga ((GTB1756VK, hvala na pitanju :) ) jer sam pomislio da mi oko 190-200 ks sa ovim turbom možda neće biti dovoljno dugo zanimljivo.
Budući da mi više ne treba prodajem ga jeftino jer je šteta da stoji kod mene dok ga ne unište prašina, bube, pauci i ne daj Bože da ispadne pri nekoj od akcija čišćenja garaže.
Možete ga ugraditi takvog kakav je nakon ugradnje vakum ventila (oko 100 kn na Njuškalu za rabljeni) ili ga dati u austausch za reparirani (oko 350€ na ebay-njemačka, ali samo uz zamjenu za stari turbo) ili ga možete dati nekom majstoru da ga potpuno servisira kod nas za cca 300€ i imate turbo koji je poput novog. Novi ćete morati platiti najmanje 800€, ali sumnjivog porijekla (čitaj Kina) ili 1200€ provjerenog porijekla (čitaj VW dealer).
Moja vlastita dostava je moguća u krugu 30 do 40 km od Novske ili do Zagreba jer sam često radi posla tamo.

Dyn72

Svi oglasi ovog oglašivača
Oglas objavljen
06.09.2017. u 18:13
Do isteka još
oglas istekao

Dyn72

Svi oglasi ovog oglašivača