• Nemoj propustiti priliku!

Šarmantne kamene kuće za obnovu u srcu Žrnova, Korčula (prodaja)

Cijena
150.000 €
Šifra oglasa: 48641340
  • Licencirani posrednik
    Da
  • Stambena površina
    180,00 m²
  • Broj soba
    1

Osnovne informacije

Lokacija
Dubrovačko-neretvanska, Korčula, Žrnovo
Tip kuće
Samostojeća
Broj etaža
Dvokatnica
Broj soba
1
Stambena površina
180,00 m²
Površina okućnice
312,00 m²
Godina izgradnje
1700.
Šifra objekta
I33480

Opis oglasa

Šarmantne kamene kuće za obnovu u srcu Žrnova, Korčula
Jedinstvena prilika – kamene kuće za obnovu na otoku Korčuli

Na otoku Korčuli, u mirnom i autentičnom mjestu Žrnovo, nalaze se dvije kamene kuće povezane dvorištem i impresivnim kamenim svodom. Iako povezane, manja kuća je slobodnostojeća i ima vlastiti ulaz. Obje kuće su u izvornom stanju i traže kompletnu unutarnju obnovu, ali nude velik potencijal – za obiteljski dom ili turistički projekt.
Gornja (veća) kuća prostire se na tri etaže, ukupne bruto površine oko 210 m2 (prizemlje cca 60 m2, prvi kat cca 60 m2, drugi kat cca 60 m2, terasa cca 30 m2). Ima očuvane kamene zidove, niše, originalne okvire prozora i novo krovište s kamenim pločama.
Manja kuća ima bruto površinu od oko 112 m2 (podrum cca 40 m2, prizemlje cca 40 m2, prvi kat cca 32 m2). Posebno se ističe podrum s kamenim svodom i pročelja s izvornim kamenim detaljima.
Postoji idejni projekt za prenamjenu u turistički objekt s recepcijom, zajedničkim prostorijama i kuhinjom, te i vinskim podrumom. Predviđena je i mogućnost postavljanja solarnog sustava, no instalacije još nisu izvedene.
Uz kuće se nalazi vrt od 180 m2, pogodan za dodatne sadržaje poput bazena, parkinga i slično. Pristup je moguć manjim putem, dok se asfaltirana cesta i javno parkiralište nalaze oko 100 m dalje. Kuće su priključive na struju i vodu, a dokumentacija je uredna, uključujući suglasnost Konzervatorskog zavoda.
Smješteno svega 3,5 km od grada Korčule, Žrnovo nudi idealan spoj mira, tišine i autentične otočke atmosfere. Turizam u mjestu je prisutan već više od dva desetljeća, a u blizini se nalaze neke od najljepših uvala otoka – Pavja Luka, Rasohatica i Orlanduša – dostupne za desetak minuta vožnje. Ova lokacija pruža savršenu ravnotežu između privatnosti i dostupnosti svih važnih sadržaja, bilo za obiteljski život, odmor ili ozbiljnu turističku investiciju.
USLUGA KREDITNOG POSREDOVANJA: Opereta ekspert pruža besplatnu uslugu kreditnog posredovanja, uspoređujući ponude više banaka na jednom mjestu. Naš tim objašnjava sve opcije i vodi vas kroz cijeli proces – od konzultacija do isplate kredita, kako biste donijeli informiranu financijsku odluku i uštedjeli vrijeme.

Karta

Objekti u blizini

Dodatne informacije

Podaci o objektu

  • Gradski vodovod

Dozvole i potvrde

  • Vlasnički list

Ostali objekti i površine

  • Dvorište/vrt

Opereta nekretnine

Svi oglasi ove trgovine
Korisnik je verificirao broj telefona u državi: Hrvatska
  • Adresa:  Ulica grada Vukovara 20, 10000 Zagreb, Grad Zagreb, Hrvatska
  • E-mail: office@opereta.hr
Oglas objavljen
27.04.2026. u 13:41
Do isteka još
do prodaje
Oglas prikazan
2278 puta

Opereta nekretnine

Svi oglasi ove trgovine
Korisnik je verificirao broj telefona u državi: Hrvatska
  • Adresa:  Ulica grada Vukovara 20, 10000 Zagreb, Grad Zagreb, Hrvatska
  • E-mail: office@opereta.hr